نصب ایزوگام درتهران

ایزوگام شرق

نصب ایزوگام درتهران ؛ امروزه افراد مختلف ازجمله کانی که دارای ساختن ساختمان و ساختن مکان های مختلفی  و پروزه ها هستند و افرادی که تعمیرات ساختمان و پشت و بام انجام میدهند از ایزوگام استفاده میکندد ایزوم یک عایق رطوبتی که انتخاب ایزوگام با کیفیت باعث آسودگی خاطر میشود در آنده با مشکل مواجه نمیشویم .

ایزوگام یک عایق رطوبتی است و پوشش مقاوم است که از قیر و الیاف مصنوعی تشکیل و با استفاده از حرارت نصب و چسبانده میشود و برای جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت بهترین گزینه است که میتوانیم انتخاب کنیم.

ایزوگام در تهران و شهرهای اطراف آن و بعضی شهرها درحال تولید است  که برای استفاده پروزه ها تا تعمیرات کوچک جاهایی که دچار نم و رطوبت شده است مورد استفاده قرار میگیرد . در تهران که شهری یزرگ و و پرجمعیت بوده استفاده از ایزوگام به عنوان عایق رطوبتی  برای منابع مختلف زیاد بوده است .

در تهران کسانی همچون :

مالکین زمین و ساختمان های در حال ساخت – صاحبان خانه ها – مهندسین – گروه های صنغتی و تولیدی – صاحیان مکان های تفریحی و تجاری ، پروژه های شهرسازی و ساختمان ومجتمع ها از ایزوگام استفاده زیادی دارند .

اما مهم ترین نکته در کنار کیفیت ایزوگام نوع نصب آن است که ما باید نصاب مناسب و حرفه ای را انتخاب کنیم نصب ایزوگام بسیار مهم است که به خوبی انجام شود که در آینده ما را چار مشکل نکند پس برای عایق بندی سطوح مختلف با انتخاب یک نصاب متخصص خیالمان آسوده خواهد بود و دچار مشکل نخواهیم شد . برای اینکه با خیال آسوده نصاب خود را انتخاب نمایید می توانید با ایزوگام بوم شش تماس بگیرید .

 

ویژگی های ایزوگام با کیفیت

ایزوگام باکیفیت باید دارای مشخصاتی باشد که در ادامه توضیح میدهیم .

1- برند ایزوگام مشخص باشد بهترین برند از بهترین مواد اولیه تشکیل شده است  برندی که افرادی قبلا استفاده کرده اند و رضایت داشته اند .

2- محصول مشخص باشد تولید کدام شرکت و شماره تماس و راه ارتباطی روی لیبل و بدنه آن قید شده باشد .

3- برای تولید محصول از قیر پالایشگاهی مناسب استفاده شده باشد .

4- الیاف لایه داخلی ایزوگام و الیاف پلی اتر نخ و تراکمشان مشخص باشد .

5- وزن ایزوگام با ضخامت آن همخوانی داشته باشد و متناسب باشند .

6- ایزوگام باکیفیت دارای ضمانت نامه است دارای تاریخ انقضا که 6تا9 ماه پس از تولی است .

7- بوی ایزوگام نامطبوع نباشد همانند بوی گازوییل صنعتی را نداشته باشد .

8- دارای حداقل وزن و حداقل ضخامت باشد که وزن  37 تا 42 کیلوگرم ضخامت  3.5 میلیمتر

 

نصب ایزوگام در تهران

همانطور که گفتیم از ایزوگام استفاده های متعدد و زیادی میشود که باید متناسب با کار مورد نطر ایزوگام انتخاب شود و در کنارش یک نصاب کاربلد که عایق سطح مورد نظر به مشکل نخورد و دچار نم و رطوبت نشود .

اکنون افرادی که در تهران زندگی میکنند برای انتخاب ایزوگام باید ایزوگامی انتخاب کنند که :

مقاومت بالا در برابر تغییر دما همانند گرما تابستان یا سرما ، تحمل زیاد و نفوذناپذیری در مقابل باد و بارش های زیاد و آلاینده های اسیدی ، مقاومت لازم در مقابل خوردگی و شتشو  و حافظ بنا باشد از بارش های برف و باران و ایزوگام باید در شرایط ذکر شده درچار خرابی نشود و همه اینها به مواد اولیه که در ایزوگام به کار رفته بستگی دارد .

نصب ایزوگام

همانطور که گفته شد در بیشتر ساختمان ها که مشکل نم و رطوبت به وجود می آید و گاها خسارت بار است برای حل این مشکل افراد از ایزوگام ، قیرگونی ، آسفالت استفاده میکنند که بهترین و رایج ترین آن ایزوگام است چون هم دوام بیشتری دارد و تضمینی تر است .ما برای نصب ایزوگام باید نکاتی را رعایت کنیم :

  • اینکه اینکار به افراد ماهر بسپارید کسانی که اینکار را به خوبی و بهترین نحو انجام دهند .
  • بهتر است نصب ایزوگام در فصول گرم یا اینکه روزهایی که هوا آفتابی است انجام دهیم چون در هوای سرد و بارانی کار به خوبی انجام نمیشود و نتیجه رضایت بخشی نخواهد داشت .
  • سطح جایی که میخواهیم ایزوگام نصب کنیم تمیز باشد و بهتر آشغال و غبار ها جارو کنیم.
  • شیب بندی انجام شود قبل از نصب شیب دادن به کار باعث میشود که آب روی ایزوگام جمع نشود و به سمت شیب سرازیر شود .

و حالا زمانیکه نصاب میخواهد شروع به کار کند باید دارای لوازم و نکاتی را رعایت کند از جمله :

-لوازم مورد نیاز : کمچه –ماله-تیغ موکت بری –فندک جرقه ای – دستکش نسوز برزنتی – کفش چرم ساق بلند – تیغه پلاستیکی – گاز مایع (کپسول)

و ابتدا بعد از تهیه لوازم باید سطح مورد نظر را تمیز کند وبعد درزگیری را انجام میدهد فرورفتگی ها را پر میکند یا برآمدگی ها را رفع میکند و ترک و شکستگی ها را درزگیری میکند . در مرحله بعد شیب بندی کار را مشخص میکند و اندازه میزند به سمت آبروها  و حالا سطح کار را اندازه میزنیم برای مقدار ایزوم و جهت نصب آن بعد رول ایزوگام را به اندازه ای که میخواهیم برش میزنیم بعضی رول ها که دچار چروک خورلدگی و چسبیدگی شده است با کمک حرارت از هم جدا میشود و برای نصب باید حرارت متوسط باشد زیرا حرارت زیاد باعث سوختن پلی استر داخل لایه می شود .  و برای اطمینان لایه ها که کنار هم قرار نیگیرند باید 10 سانت روی هم قرار بگیرد و لبه ها و انتها عایق را دوبار کرم مینیم تا به خوبی به سطح بچسبد .

عمرایزوگام  بعد ازنصب ایزوگام

ایزوگام بعد از نصب بین 10تا 15سال عمر دارد و بیشتر که به عواملی هم بستگی دارد :

شرایط آب و هوا و برای افزایش عمر از ایزوگامی متناسب با محل مورد نظر استفاده شود .

اگر نفت و بنزین وگازوییل روی ایزوگام بریزد موجب خرابی آن میشود و با اجسام تیز به ایزوگام ضربه وارد نشود .

 

نصب ایزوگام روی سطوح مختلف

ایزوگام را میتوان روی سطوح مختلفی که هرکدام شرایطی دارد نصب کرد .

سیمان – موزاییک – فلز – ایزوگام – قرگونی – آسفالت – دیوار

1-نصب روی سیمان : باید سیمان به طور کامل خشک باشد بعد یک لایه قیر میریزیم که نفوذ ناپذیر و چسبندگی بهتری داشته باشد .

2-نصب روی مورائیک : درزهای موزایئک را با سیمان پر میکنیم و بعد یک لایه قیر روی موزائیک میریزیم و بعد ایزوگام را نصب میکنیم .

3- نصب روی فلز : ایزوگام از روی فلز سر میخورد همانند روی ایرانیت یا شیروانی برای نصب روی فلز باید برآمدگی و فرورفتگی هم سطح شود و اینکار با ماسه و سیمان انجام میشود و یک لایه قیر برای بهتر چسبیدن ایزوگام روی کار میکشیم و برای نصب روی شیروانی یک توری مرغی یا روکس توری بر روی سازه میذاریم بعد ماسه و سیمان پر میکنیم و بعد با ماله صاف میکنیم و حالا ایزوگام را نصب میکنیم .

4-نصب روی ایزوگام : اگر ایزوگام قبلی سالم باشد مشکلی ندارد اگر خیلی فرسوده و ترک خورده باشد کنده میشود و جدید نصب میکنیم .

5- روی قیر گونی : ایزوگام را مستقیم روی قیر گونی نصب میکنیم .

6- روی آسفالت: سطح را تمیز میکنیم بعد یک لایه قیر میکشیم و بعد ایزوگام را نصب میکنیم .

7-نصب روی دیوار: اینکار سریع و آسان صورت میگیرد و عایق سرما و گرما هست برای اینکار هم باید از ایزوگام مرغوب وبا کیفیت استفاده شود  اگر دیوار بیشتر از دو متر باشد ابتدا داربست میبندیم نیم متر را پشت بام و ادامه را از بالا به پایین نصب میکنیم .

 

امتیاز شما
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اشتراک در تلگرام
اشتراک در واتساپ
اشتراک در فیسبوک
اشتراک در توییتر
اشتراک در لینکدین
اشتراک در پینترست
اشتراک از طریق ایمیل
پرینت مطلب
okisan.com