10 نکته مهم که هنگام خرید ایزوگام حتما باید در نظر بگیرید! (راهنمای خرید ایزوگام)

خرید ایزوگام از بوم شش

10 نکته مهم که هنگام خرید ایزوگام حتما باید در نظر بگیرید! (راهنمای خرید ایزوگام)

خرید ایزوگام از بوم شش

خرید ایزوگام و اجرای پروژه عایق کاری در ساختمان پیچیدگی های خاص خود را دارد. تنوع برندهای مختلف در بازار عایق رطوبتی ایران، عدم امکان تشخیص کیفیت و قیمت واقعی ایزوگام و در عین حال حساسیت اجرای عایق کاری استاندارد، پیچیدگی خرید ایزوگام را دو چندان می کند. در ادامه 10 موردی که در هنگام خرید عایق رطوبتی باید مورد توجه قرار گیرد برای شما آورده شده است.

نکات مهم در هنگام خرید ایزوگام (چک لیست خرید ایزوگام)

 

علامت استاندارد ایزوگام

1) علامت استاندارد محصول

نسبت به وجود علامت استاندارد اطمینان حاصل کنید. علامت استاندارد ایزوگام یک کد 10 رقمی که بر روی لیبل و احتمالا نایلکس ایزوگام قابل مشاهده است. البته مشاهده علامت استاندارد کافی نیست و لازم است نسبت به بررسی صحت آن اقدام کنید. بدین منظور می توانید از سامانه های اینترنتی استفاده نموده و نسبت به استعلام کد استاندارد ایزوگام اقدام کنید. یا اینکه کد استاندارد 10 رقمی را به شماره 10001517 پیامک کنید. وجود علامت استاندارد گویای ارزیابی هایی است که از نظر کیفی توسط سازمان استاندارد ملی ایران بر روی آن محصول صورت گرفته است. یکی از راه های تشخیص شرکت های تولیدی معتبر برای خرید ایزوگام دارا بودن علامت استاندارد است.

استعلام ایزوگام استاندارد

2) عضویت در انجمن عایق های رطوبتیانجمن عایق های رطوبتی دلیجان

حق عضویت در انجمن عایق های رطوبتی صرفا برای شرکتهای تولیدی معتبر دارای پروانه بهره برداری و فعالان رسمی حوزه تولید ایزوگام امکان پذیر می باشد. عضویت شرکت تولید کننده در انجمن عایق رطوبتی را جستجو کرده و در صورت اطمینان از عضویت شرکت در انجمن عایق های رطوبتی، آن را نشانه ای مثبت در نظر بگیرید. در حال حاضر سه شهر دلیجان، مشهد و ارومیه به دلیل تمرکز بر تولید ایزوگام دارای انجمن عایق رطوبتی می باشند. لیست شرکت های عضو در انجمن عایق رطوبتی دلیجان

میتوانید از این سایت برای راهنمای خرید ایزوگام دلیجان از کارخانه های معتبر کمک بگیرید.

3) نحوه بسته بندی و تاریخ تولید محصول

حوه بسته بندی و انبار رول ایزوگام

نحوه بسته بندی می تواند نشانگر کیفیت عایق باشد. سلیقه در بسته بندی محصول نشانگر حسن سلیقه در تولید محصول است. محصولات از نظر بسته بندی به دو شکل ساده و شیرینگ بسته بندی می شوند. در حالت شیرینگ، با وکیوم پلاستیکی دور ایزوگام را می پوشانند. در هنگام بررسی بسته بندی حتما به تاریخ تولید ایزوگام دقت کنید. از خرید محصولاتی که بیش از 6 ماه از تاریخ تولید آنها گذشته خود داری کنید. تاکید میشود از خرید محصولی که دارای بسته بندی نامناسب بوده و یا به دلیل انبار بودن طولانی مدت، ظاهر خمیده و شکسته دارند اکیداً خود داری کنید.

4) برندهای معتبر و فروشگاه های معتبر

برند های معتبر را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. امروزه فروشگاه های معتبری در حوزه ارائه و فروش ایزوگام و خرید ایزوگام شرق و … در سراسر کشور قابل دسترسی می باشند، اصطلاح خرید درب کارخانه یا به عبارتی فروش مستقیم سالیان گذشته نَقل محافل بازرگانی و بازاریابی بوده است. امروزه فروشگاه های اینترنتی قابل جستجو در تلاش برای ایجاد ارزش افزوده در این صنعت هستند. ما در سایت بوم شش تلاش میکنیم مشتریان به آسانی بتوانند خرید ایزوگام از کارخانه را بصورت اینترنتی و با اعتماد بالا انجام دهند. در صورتی که نیاز به مشاوره دارید با ما در تماس باشید. 

 تلفن ثابت : 08644241068  شماره موبایل : 09190853005

برند معتبر ایزوگام - ایزوگام یاقوت بام دلیجان

5) از راهنمایی و مشاوره افراد خبره استفاده کنید.

ما مدتهاست موضوع را اینگونه توضیح می دهیم؛ مانند خرید میوه، خرید ایزوگام نیز جدا کردنی است. در واقع هر سری پخت ایزوگام در یک کارخانه شامل خرید انواع مواد اولیه و سپس فرمول نحوه ترکیب کردن آنهاست. این احتمال بسیار رایج است که یا به دلیل کیفیت مواد اولیه خریداری شده و یا در مرحله ترکیب و ساخت شیره پلیمری، کیفیت های متنوعی در محصول تولیدی یک شرکت خاص ایجاد می شود. یعنی محصولات تولید شده یک برند معتبر هم ممکن است خوب و بد داشته باشد. بنابراین مانند میوه فروشی باید با مشورت افراد خبره ایزوگام را جدا کنید .

6) تست شکنندگی

در صورت امکان انعطاف پذیری ایزوگام را چک کنید. شکننده بودن ایزوگام گویای کیفیت پایین مواد اولیه آن می باشد. از گوشه رل ایزوگام تلاش کنید لبه ایزوگام را حالت دهید، شکست سریع نشانه عدم کیفیت مواد اولیه می باشد. ایزوگام هایی که با مواد اولیه نسبتا مرغوب تولید میشوند، از لحاظ استقامت منعطف بوده، حالت میگیرند و میتوان آنها را به دست تا کرد بدون این که دچار شکنندگی شوند.
نکته: در حالتی که ایزوگام سرد باشد، احتمال شکنندگی برای اکثر ایزوگام ها وجود دارد.

7) تست فویل

در صورت امکان سعی کنید فویل ایزوگام را بررسی کنید. جدا شدن آسان فویل از روی ایزوگام به معنی کیفیت پایین ایزوگام است. با گوشه ناخن قسمتی از فویل را از سطح جدا کرده و کمی آن را بکشید. چنان چه به راحتی و میزان زیادی از فویل از سطح ایزوگام جدا شود، به این معنی است که فویل از کیفیت پایین و ایزوگام فاقد چسبندگی است.

8) تست دود

در صورت امکان تکه ای از ایزوگام را به وسیله کبریت یا فندک آتش بزنید. سوختن کم دود و چکه کردن قیر نشانه کیفیت ایزوگام و دوده زیاد نشانه کیفیت پایین مواد اولیه است. ایزوگامی که با مازوت یا قیر دمیده تولید شده باشند از لحاظ بو، مشمئز کننده بوده و فضا را به شدت آلوده می کنند. انجام این تست را با احتیاط، در فضای باز و با آتش زای کم خطر انجام دهید.

تست چسبندگی هنگام خرید ایزوگام9) تست چسبندگی

تست گرفتن از چسبندگی اگر امکان پذیر باشد، یکی از بهترین راه های تشخیص کیفیت ایزوگام است. برای انجام این تست به یه مترمربع ایزوگام، یک مشعل آتش زا، کفش مناسب و کمی احتیاط نیاز دارید. ایزوگام استاندارد بعد از حرارت دیدن و چسبیدن به سطح، به سختی از سطح جدا شده ودر هنگام جدا شدن رشته هایی از قیر مذاب را در محل جدا شدن از سطح ایجاد می کند.

10) ضمانت نامه شرکتی و بیمه نامه

ضمانت نامه کتبی شرکت و بیمه نامه را جدی بگیرید. ضمانت نامه معتبر می تواند در محافل قانونی کاربرد قانع کننده ای داشته باشند. بیمه نامه های 5 ساله بیمه ایران و سایر شرکتهای بیمه ای معتبر نیز قابل استناد بوده و در صورت بروز خسارت پشتیبان شما خواهد بود.

علاوه بر عوامل ذکر شده، رنگ ایزوگام، بوی ایزوگام، استقامت ایستایی ایزوگام و چندین عامل دیگر وجود دارد که در هنگام خرید به منظور ارزیابی اولیه می توان آنها را مد نظر قرار داد. لازم به ذکر است که هر کدام از موارد ده گانه به تنهایی برای بررسی کیفیت ایزوگام کافی نبوده و رعایت مجموعه عوامل ذکر شده در بالا است که می تواند ضریب اطمینان بخشی از کیفیت محصول را برای ما بازگو کند.

ما در مجموعه بوم شش تمامی موارد فوق را مد نظر گرفته ایم و در فروشگاه آنلاین ایزوگام قرارداده ایم. فروش ایزوگام باکیفیت و استاندارد در وبسایت بوم6 امکان پذیر شده است.

خلاصه

خرید ایزوگام یکی از پر پرچالش ترین خریدهایی است که یک فرد در طول زندگی خود انجام می دهد. این چالش به هزینه بر بودن این خرید از یک طرف، و دشواری تشخیص اصالت محصول از طرف دیگر می باشد. البته که قیمت خرید ایزوگام نیز باید مدنظر شما باشد.

در این مقاله سعی شد تجربه و دانش فنی فعالان حوزه عایق رطوبتی به ویژه ایزوگام تحت عنوان چک لیست خرید ایزوگام به 10 مورد از مهمترین موارد در هنگام خرید این محصول اشاره شود. لازم به تاکید دوباره است که هیچ کدام از موارد دهگانه به تنهایی برای تشخیص کیفیت ایزوگام کافی نبوده و تمامی موارد هنگام خرید باید مد نظر قرار گیرند.

برای سهولت شما در خرید ایزوگام با کیفیت، مشاوران و کارشناسان بوم شش می توانند طی یک جلسه مشاوره رایگان اطلاعات کاربردی و مفیدی را در اختیار شما قرار دهند .

امتیاز شما
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اشتراک در تلگرام
اشتراک در واتساپ
اشتراک در فیسبوک
اشتراک در توییتر
اشتراک در لینکدین
اشتراک در پینترست
اشتراک از طریق ایمیل
پرینت مطلب
okisan.com