قیمت ایزوگام + عوامل موثر بر قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام - عوامل موثر بر قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام + عوامل موثر بر قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام - عوامل موثر بر قیمت ایزوگام

چگونه می توان به  همه چیز در مورد قیمت ایزوگام دست یافت؟ استعلام قیمت اولین و مهمترین دغدغه مشتریان ایزوگام و متقاضیان نصب عایق رطوبتی می باشد. از آنجا که هیچ لیست قیمتی و هیچ مرکزی برای استعلام وجود ندارد چاره چیست؟ این دغدغه امروزه به یک چالش اساسی تبدیل شده است. بلاخص برای افرادی که از ایزوگام هیچ سر رشته ای ندارند. و ملزم به انجام عایق کاری رطوبتی هستند،  آگاهی از شرایط بازار و دستیابی به یک ایزوگام مطلوب با قیمت واقعی بسیار مهم است. اگر به نصب ایزوگام نیاز دارید و مثل خیلی از افراد دغدغه اطمینان از واقعی بودن قیمت و کیفیت شما را با چالش رو برو کرده است، در این مقاله همه چیز در مورد قیمت ایزوگام دلیجان و شرق را بطور دقیق و خلاصه ببینید.

قیمت ایزوگام - لیست قیمت ایزوگام ارزان
در این مقاله همه چیز در مورد قیمت ایزوگام را بطور دقیق و خلاصه ببینید.

قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام شرق تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. شناخت این عوامل باعث می شود به دید کاملی از همه چیز در مورد قیمت عایق رطوبای دست یابید. این عوال به صورت کلی عبارت اند از :

  1. عوامل مرتبط با مواد اولیه مصرفی (فرمولاسیون)
  2. عوامل مرتبط با خط تولید
  3. عامل انسانی
  4. سیاست های اختصاصی شرکت ها (اعتبار برند)
  5. علامت استاندارد و نشان های ویژه کیفیت
  6. هزینه حمل و نقل

1- تاثیر مواد اولیه بر قیمت ایزوگام

مواد اولیه بکار رفته در ایزوگام شامل شیره قیر، الیاف پلی استر، تیشو سوزنی، پودر های معدنی و سایر انواع پوشاننده ها مثل فیلم پلی اتیلن می باشد. از بین این مواد اولیه، کیفیت قیر در درجه اول اهمیت می باشد. بعد از قیر الیاف پلی استر در درجه دوم، تیشو الیاف شیشه در مرتبه سوم و میزان تالک مصرفی در درجه چهارم اهمیت قرار داد. هر کدام از این مواد با کیفیت ها و در قیمت های متنوعی در بازار موجود است. از طرفی نحوه ترکیب ( فرمولاسیون) آن نیز در شرکتهای مختلف متفاوت می باشد. در نتیجه کیفیت این مواد اولیه و فرمولاسیون ترکیب آن تاثیر مستقیمی بر  استعلام قیمت محصول خواهد داشت.

قیر و تاثیر آن بر کیفیت ایزوگام

قیر اصلی ترین و ابتدایی ترین ماده در تولید ایزوگام محسوب می شود و کیفیت آن در قیمت عایق بسیار مشهود است. شرکت های تولیدی از طیف متنوعی از قیر در تولیدایزوگام بهره می گیرند. مثل قیر دمیده (مازوت) قیر 60 در 70، قیر 80 در 90 ، قیر معدنی یا گلیسونات و …. . انتخاب هر کدام از این انواع و میزان ترکیب آن در فرمولاسیون به عنوان مهمترین عامل در تعیین قیمت بکار می رود. در سالهای اخیر با توجه به این که قیر مصرفی شرکتهای تولیدی در بورس ارائه می شود، شاهد نوسانات بسیار زیادی در قیمت این محصول می باشیم.

تیشو و الیاف پلی استر چه نقشی در قیمت ایزوگام دارد؟

این دو نوع الیاف مصنوعی لایه های میانی ایزوگام را تشکیل می دهند و قوام و انسجام ایزوگام را تعیین می کنند. تیشو و الیاف پلی استر هرچند به صورت کامل در کشور تولید می شوند اما  به دلیل استفاده از مواد وارداتی در تولید آن مثل انواع رزین، انواع رنگدانه ها و … سهم بسزایی در قیمت گاری و نوسان قیمت ایزوگام  شرق دارند.

فویل آلمینیومی چه تاثیری بر قیمت دارد؟

وجود فویل آلمینیومی بصورت متوسط می تواند بین 1000 تا 2000 تومان قیمت هر نوع ایزوگامی را افزایش دهد. این فویل که یک فراورده فلزی و آلمینیومی است نقش به سزایی در کیفیت ایزوگام دارد. به ویژه برای عایق کاری پیشت بامها در شهر های آلوده که در معرض باران اسیدی قرار دارند، فویل آلمینیومی بسیار موثر واقع می شود. با توجه به ارزش آلمینیوم، تاثیر آن بر قیمت ایزوگام مسلم است.  

2- تاثیر خط تولید بر قیمت عایق

بهره مندی خطوط تولید از تکنولوژی های دقیق و پیشرفته در ایران به دلیل تحریم های بین المللی تا حدقابل توجهی بر روی قیمت تاثیر گار می باشد. علت این تاثیر هزینه بالای تولید در این شرکت ها می باشد که شامل هزینه اصطکاک دستگاه، قیمت بالای قطعات و هزینه های مراقب و نگه داری، می باشد. بنابراین می توانیم توقع داشته باشیم، شرکتهای که از خطوط پیشرفته تولید بهره می برند به دلیل هزینه های بالاتر تولیدی محصولات با قیمت بالا و البته با کیفیت بیشتر را ارائه کنند. این مقاله را ادامه دهید تا همه چیز در مورد قیمت ایزوگام شرق را کامل کنید.

نیروی انسانی چگونه بر قیمت ایزوگام تاثیر می گذارد؟
نیروی انسانی مشغول در مشاغل سخت به تمهیدات ویژه نیاز دارند.

3- تاثیر نیروی انسانی بر قیمت ایزوگام

فعالیت مرتبط به تولید ایزوگام به دلیل درگیری با آلودگی، خطرات محیطی مثل مواد مذاب و …. جزو گروه مشاغل سخت به شمار میآید. نیروی انسانی مشغول در مشاغل سخت به دلیل تمهیدات ویژه ایمنی، شرایط خاص بیمه و سایر مزایا (بازنشستگی زود تر از موعد)، هزینه تولید را تحت تاثیر قرار می دهند. علاوه بر این در ایران با توجه به تورم بالا و افزایش بیش از 30 درصدی سالانه نرخ حقوق پرسنل، با تاثیر این هزینه های بر قیمت ایزوگام مواجه هستیم.

4- سیاستهای اختصاصی شرکت ها و عوامل مربوط به برند

هر شرکتی بر حسب سابقه فعالیت، نوع و کیفیت (فرمولاسیون) محصول تولیدی، ماهیتی که برای شرکت خود قائل است و اعتبار برند ، علاوه بر موارد پیش ذکر شده (مواد اولیه و….)، این هویت برند را نیز در قیمت گذاری محصول نهایی لحاظ کند. به عبارت دیگر ممکن است شرکتی با سابقه تولید طولانی و برند شناخته شده، محصولی را ارائه  دهد که مطابق آن محصول با همان سطح کیفیت با 2000 تومان قیمت کمتر در بازار موجود باشد. به همین دلیل ما با انواع قیمت ایزوگام مواجه هستیم.

قیمت ایزوگام شرق

قیمت ایزوگام شرق یکی از نمونه های تاثیر برند بر قیمت محصول است. این برند محصول به دلیل آوازه و سابقه طولانی در بازار طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل قیمت آن نسبت به سایر انواع کمی بالاتر است. لازم است بدانید امروزه چندین نوع ایزوگام شرق در بازار موجود است که تونع آن بیش از 100 برند است. دلیل این امر آن است که هر شرکتی یک برند ایزوگام شامل کلمه شرق برای خود ثبت کرده و این برند را تولید می کند. برای مثالایزوگام شرق 521 ، ایزوگام شرق رفیع، ایزوگام شرق مایا، ایزوگام قمر شرق و …. . اما این موضوع مصداق این ضرب المثل معروف است که هر گردی گردو نیست. بنابراین در انتخاب ایزوگام به وجود نام شرق در برند نباید اکتفا کرد.

6- علامت استاندارد و نشان های ویژه کیفیت

علامت استاندارد بر روی قیمت انواع ایزوگام تاثیر می گذارد. محصولات دارای علامت استاندارد نسبت به محصولات فاقد علامت استاندارد دارای قیمت بالاتری هستند. نوع ضمانت نامه و بیمه نامه، سایر عوامل موثر بر قیمت هستند.

   کیفیت ایزوگام پس از گذر از مراحل مختلف، در آزمایشگاه‌، با اندازه گیری ضریب پایداری‌ آن مشخص می شود.

7- تاثیر حمل و نقل بر قیمت ایزوگام دلیجان

موارد قبلی همه جزو هزینه های تحمیلی بر قیمت محصول در مرحله تولید بود. پس از تولید ایزوگام، هزینه های حمل و نقل بر قیمت ایزوگام دلیجان تاثیر مستقیمی دارد. هر چه قدر مقصد خرید ایزوگام از مبدا تولید آن فاصله بیشتری داشته باشد . یکی از راه های سرشکن کردن این هزینه حمل و نقل ایزوگام، ارسال بار بصورت عمده به شهرهای مختلف است. یعنی باری با بیش از 5 هزار متر ایزوگام که توسط کامیونهای بزرگ حمل شود.

جدول توزیع قیمت ایزوگام - هزینه تولید ایزوگام و قیمت تمام شده ایزوگام
درصد عوامل مختلف در تعیین قیمت ایزوگام

   سامانه آنلاین ایزوگام بوم شش  موفق با عقد قرارداد با شرکتهای بزرگ حمل و نقل ایران شده است به شکلی که هزینه حمل و نقل محصولات حتی در متراژ پایین نیز مشمول هزینه بسیار اندکی در مقایسه با سایر همکاران می شود.

 

قیمت ایزوگام درجه یک و صادراتی، لیست قیمت ایزوگام ارزان، قیمت ایزوگام دلیجان و قیمت ایزوگام شرق را میتوانید در فروشگاه اینترنتی ایزوگام بوم شش مشاهده نمایید.  https://boom6.ir/shop

 

 روش تعیین قیمت انواع ایزوگام 

قیمت انواع ایزوگام دلیجان را می توانید در سامانه آنلاین ایزوگام بوم شش مشاهده کنید. در این سامانه علاوه بر جدیت در ارائه ایزوگام با کیفیت، سعی شده است ایزوگامها با دامنه قیمتهای متفاوت (و البته واقعی)  به نحوی ارائه شود، که کیفیت در بالاترین سطح ممکن باشد.

برای اینکه نگاهی دقیق به قیمت ایزوگام دلیجان داشته باشید باید نسبت به درجه بندی های مختلف این محصول آگاه شوید. این درجه بندی بر حسب توزیع عوامل مختلف در تولید ایزوگام و سهم هر یک در قیمت تمام شده محصول را مشخص می کند: 

درجه بندی انواع ایزوگام و قیمت ایزوگام درجه یک
راهنمای استعلام قیمت – درجه بندی انواع ایزوگام

تفاوت قیمت ایزوگام فویل دار با ایزوگام معمولی (بدون فویل)

ایزوگام معمولی تشکیل‌شده از یک ‌لایه پلی‌ استر سوزنی و یک لایه تیشو الیاف شیشه که با شیره قیر آغشته شده است. این ایزوگام در وجه داخلی و خارجی با نایلکس (فیلم پلی اتیلن) پوشانده  شده است.  ایزوگام مناسبی برای سطوح زیر کار مثل سرویس های بهداشتی می باشد.

ایزوگام فویل دار:  تشکیل ‌شده از یک ‌لایه پلی‌استر سوزنی و یک‌ لایه تیشو نخ دار اشباع‌ شده با قیر و اصلاح ‌کننده‌های A.P.P که از سمت خارج با روکش آلومینیوم و از سمت داخل با نایلکس پوشانده شده است. ایزوگام مناسبی برای سطوح خارجی می باشد.

در یک از گرید های مختلف ایزوگام امکان تولید معمولی یا فولدار را دارد، با این تفاوت که ایزوگام فویل دار به صورت میانگین به ازای هر متر 2،000 تومان گرانتر از نوع معمولی آن است.

دلایل قیمت ایزوگام ارزان چیست؟

قیمت ایزوگام ممکن است به دلایل مختلفی ارزان شود. برای مثال مواد اولیه مرغوبی در تولید آن بکار گرفته نشده است. چنانچه در تولید ایزوگام به جای قیر 60 در 70 از قیر دمیده (مازوت) استفاده شود، در این شرایط قیمت کالا ارزان خواهد بود. لازم به ذکر است که اصلی ترین روش تولید کنندگان ایزوگام برای نازل کردن قیمتها (عایق رطوبتی ارزان)، استفاده از پود های معدنی مقل پودر تالک می باشد. استفاده غیر استاندارد از این پود هزینه تولید را کاهش می دهد، وزن ایزوگام و قطر آن را افزایش می دهد، و در نتیجه محصول حاصل فاقد چسبندگی و کیفیت لازم خواهد بود.

 لیست قیمت ایزوگام

به دلیل نوسانات بازار در سال 1401 امکان ارائه لیست قیمت ایزوگام یا به صورت کامل وجود ندارد، یا در صورت امکان پایدار نخواهد بود. شاید قیمت ها در سال 1400پر نوسان ترین روزهای خود را تجربه می کند. دلیل اصلی این نوسان همان چیزی است که کل بازار تولید و مصرف ایران را مانند قیمت ایزوگام دیجی کالا، ایمالز و ترب را نیز تحت تاثیر قرار داده است؛ تورم و تحریم ها.

با این حال در بازار اینترنتی ایزوگام شما می توانید به لیست قیمت بروز و واقعی چندین برند معتبر ایزوگام دسترسی داشته باشید. برای این منظور کافیست وارد قسمت فروشگاه شوید. محصولات را مشاهده کنید و در صورت تمایل آنها را به به لیست مقایسه اضافه کنید.  در قسمت مقایسه امکان لیست قیمت عایق رطوبتی و مقایسه ویژگی های مختلف آن وجود دارد.

قیمت ایزوگام بدون نصب

قیمت ایزوگام دلیجان بدون نصب یا با نصب در شهر های مختلف متفاوت است. در بازار ایزوگام سال 1400 قیمت هر رُل ایزوگام با قیمت  250 هزار تومان (حداقل) و قیمت حد اکثری 400 هزار تومان قابل تهیه است (قیمت در آبان ماه 1400). برای محاسبه هزینه تمام شده بدون نصب به صورت میانگین در ازای هر متر حد اقل مبلغ 25 هزار تومان و حد اکثر 40 هزارتومان باید در نظر گرفته شود. بدین ترتیب هزینه نصب ایزوگام نیز چیزی بین 15 تا 20 هزار تومان به ازای هر متر است. به عبارت دیگه یک رل 10 متری ایزوگام بالغ بر 150 هزار تومان هزینه نصب دارد. با احتساب هزینه 200،000 تومانی نصب، قیمت تمام شده چیزی در حدود 500،000 تومان در ازای یک رل ایزوگام + نصب خواهد بود. لیست قیمت ایزوگام بدون نصب را در صفحه فروشگاه ایزوگام مشاهده نمایید. البته برای محاسبه قیمت ایزوگام با نصب به هزینه های خرید ایزوگام هزینه زیر سازی و نصاب نیز اضافه میشود.

 

   ۱۰ نکته حیاتی که کیفیت نصب را بیش از ۵۰٪ افزایش می دهد.

هر آنچه باید در مورد قیمت ایزوگام بدانید تا یک خرید صحیح انجام دهید.

در این مقاله همه چیز در مورد قیمت ایزوگام دلیجان را به تفصیل شرح دادیم. عوامل تاثیر گذار بر قیمتها موارد متعددی هستند. تاکید شد که تولید ایزوگام نتیجه بکار گیری مواد اولیه متنوع است. قیمت آن به هزینه مواد اولیه، هزینه تولید و حمل و نقل  وابسته است. به دلیل شرایط خاص اقتصاد ایران، نوسانات شدید در بازار (تورم) باعث شده است، ارائه یک لیست قیمت عایق بدون نصب جهت اخذ استعلام ممکن نباشد. به همین دلیل بیشتر عوامل تاثیر گذار و درصد سهم هر یک در قیمت تمام شده ایزوگام را در کنار درجه بندی مختلف انواع ایزوگام تشریح کردیم.

5/5 - (2 امتیاز)
3 دیدگاه
محمد فخاران

کار که روی اصول باشه، معامله میشه دو سر سود.
بابت زحماتتون تشکر جناب ابراهیمی

سعید ابراهیمی

از توجه شما سپاسگذارم
باعث خوشحالیه که مطالب boom6 تونسته نظر شما رو جلب کنه

علی محمودی

عالی بود متشکرم

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

اشتراک در تلگرام
اشتراک در واتساپ
اشتراک در فیسبوک
اشتراک در توییتر
اشتراک در لینکدین
اشتراک در پینترست
اشتراک از طریق ایمیل
پرینت مطلب
okisan.com